تحقیق درباره آيين ها ي دين زرتشت

مطالب دیگر:
تحقيق خصوصیات الیاف نساجیتحقيق نظام های سیاسیتحقيق ناصرالدين شاه و تركمنتحقيق صهیونیسم مسیحی و جهان اسلامتحقيق مبارزه با تروريسمتحقيق پيرامون كمونيسمتحقيق پيرامون شيخ فضل الله نورىتحقيق پيرامون سلطنت شاه عباستحقیق ريشه‌ ها و علل پيدايش تفکر صهيونيسم و رژیم اسرائيلتحقيق تقسيم بندي جامعه ايرانتحقيق تاريخ سياسي ائمهتحقیق بررسی اندیشه های انقلابی و اجتماعی مارکستحقيق انقلاب ایران و جهان امروزتحقيق پيدايش جهان امروزيتحقيق روند صنعتی شدن جوامع و ماشینی شدن انسانتحقيق روابط بين دولتهاتحقيق معاهده تركمان چايتحقيق نقد و بررسي متون تاريخي، راحه الصدور و آيه السرور راونديتحقيق بررسی فرایند رابطه ایران و آمریکا قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از ديدگاه امام خميني (ره)تحقيق دیکتاتوری گروه مونتانیاردتحقيق پيرامون دوره صفویهتحقيق دگرگوني تكنولوژي نظامي از ابتدا تا قرن بيست و يكتحقيق پيرامون خوارزمشاهيانتحقيق خلاصه ایی ازکودکی تا رحلت امام خميني (ره)تحقيق خلاصة كتاب «خط مشي‌هاي سياسي نهج‌البلاغه»
تحقیق درباره آيين ها ي دين زرتشت|1792168|bku|تحقیق درباره آیین ها ی دین زرتشت,آیین ها ی دین زرتشت,دین زرتشت
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق درباره آيين ها ي دين زرتشت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 38 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

برابر با يك روش كهن و پذيرفته شده باستاني، همه جوانان دختر و پسر بايد آيين سدره پوشي را انجام دهند تا زرتشتي شناخته شوند. درباره سني كه آيين بايد انجام شود، ديدگاه هاي چندي وجود دارد. برخي انجام آن را هنگامي كه جوان به سن بلوغ رسيده و توانايي شناخت خوب از بد را دارد، سفارش مي كنند و برخي ديگر انجام آن را پيش از رسيدن به سن بلوغ لازم مي دانند. امروز در ايران كودكان را بين سنيني هفت و يازده سدره پوش مي كنند.

سدره پوشي به منزله زايش نوين است در دين. اين آيين را «نوزاد» و «نوزات» هم مي خوانند. نوزاد يعني دوباره متولد شدن و نوزات يعني افزوده شدن يك پرستنده دين، «زات» از يسن به چم پرستش است.

اهميت سدره پوشي از پيوكاني (ازدواج) كمتر نيست. آيين ديني بايد در بامداد انجام شود ولي امروز در ايران، به دلايل عملي، پس از نيمروز برگزار مي شود.

سدره و كشتي بايد به رنگ سفيد باشد، و دگمه و فلز در آن كار نرود. سدره از پارچه نخي نازك فراهم شده و نخستين جامه اي است كه بدن را مي پوشاند.

سدره پيراهني است گشاد و بي يقه و با آستين هاي كوتاه و داراي دو كيسه بسيار كوچك است يكي در جلو سينه و نزديك قلب است كه «گريبان» خوانده مي شود و ديگري در پشت كه «گُرده» ناميده مي شود. اين ها نمادي «سمبليك» هستند.

«گُرده» نشانه مسئوليت ها و وظيفه هايي است كه هر كس به عهده دارد و بايد به درستي انجام دهد، و «گريبان» كه «كنسه كرفه» يا كيسه «كارنيك» هم خوانده مي شود. يادآور است كه همه كردارهاي خوب رويهم انباشته شده و آدمي را به خوشبختي مي رساند. نزديك به قلب بودن آن، نشانه ايست كه كارهاي نيك بايد از روي بارو، و با صفا انجام شود. سفيدي و نبودن هيچ چيز خارجي در آن، نشانه پاكي و سادگي اخلاق است.