تحقیق درباره بهائیت در ایران

مطالب دیگر:
📎دانلود پرسشنامه نقشهای تیمی📎دانلود پرسشنامه یادگیری سازمانی📎دانلود پرسشنامه یادگیری مؤثر از تجربه📎پاورپوینت تاثیر رفتار شهروندی سازمانی بر کیفیت خدمات📎پروپزال آماده رشته مدیریت با عنوان بررسی نقش تبلیغات در توسعه صنعت توریسم📎مقاله ترجمه شده اقلام تعهدی و عملکرد بازده سهام بر اساس فعالیت های تامین مالی خارجی به همراه اصل مقاله📎مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی بازده سهام قیمت گذاری شده در بازارهای نوظهور به همراه مقاله اصلی📎مقاله ترجمه شده رهبری تحول آفرین و بازارگرایی مفهوم هایی برای تکمیل استراتژیهای رقابتی و عملکرد واحدهای کسب وکار به همراه مقاله اصلی📎تحقیق بررسی چگونگی معاملات سهام در شرکتهای سهامی بر اساس قانون تجارت📎مقاله بررسی اثر مخارج بهداشتی بر رشد اقتصادی📎تحقیق جامع و کامل استراتژیهای بازاریابی در مرحله افول بازار📎تحقیق با عنوان ادراک📎دانلود پاورپوینت ادراک📎پاورپوینت ارتباطات غیررسمی برای جبران خدمت كاركنان📎مقاله بررسی اشتغال زایی بخش مسکن📎مقاله بررسی اقتصادی آلمان و آمریکا📎استراتژی های بازاریابی در مرحله رشد بازار ویژه شرکت های پیرو📎بررسی اقتصادی در رابطه با راه اندازی کتابفروشی📎مقاله درباره تقاطع های غیره مسطح📎تحقیق درباره تقطیر مایع📎مقاله درباره تولید مجدد رنگ طیفی📎تحقیق درباره چرا نمی ترکیم📎تحقیق درباره چگونگی شتاب دار كردن ذرات📎مقاله بررسی رابطه بین تورم و بازده واقعی سهام📎اتوماسیون سیستم های توزیع
تحقیق درباره بهائیت در ایران|1792209|bku|تحقیق درباره بهائیت در ایران,بهائیت در ایران, بهائیت
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق درباره بهائیت در ایران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 31 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

بهائى گرى به عنوان يك جنبش اجتماعى در قرن سيزده هجرى (نوزده ميلادى) در ايران پا به عرصه وجود گذاشت و به عنوان حركتى عليه سنتهاى دينى و اجتماعى حاكم بر جامعه به حيات خويش ادامه داد. اين جنبش در كنار حكومتهاى استعمارى و در مقابل فرهنگ اصيل ملى - اسلامى قرار گرفت و به عنوان ابزار استعمارگران به كار رفت. از نظر اجتماعى، بروز اين جنبش در ايران زمانى بود كه پس از جنگهاى ايران و روس به علت افزايش تماس با فرهنگ اروپايى، نوگرايى افكار بسيارى از متفكران و نيز عوام را به خود مشغول كرده بود و در نتيجه مخالفت با سنتهاى غلطى نظير استبداد شاهان، زمينه براى ظهور حركتهاى اجتماعى فراهم شده بود. در چنين شرايطى جنبشهاى اصلاحى چندى در ايران شكل گرفتند و در اين فضا برخى به فكر تغيير فرهنگ ملى حاكم و ايجاد نوآوريهاى مذهبى افتادند. در نتيجه اين طرز تفكر بود كه فرقه هايى چون شيخيه و بهائيه در كنار مكاتب سكولار در ايران ظاهر شدند و همواره در مقابل حركتهاى احياگر سنتهاى ملى - دينى ايستادند و حركتهاى سنت شكن را تأييد كردند. با اين طرز فكر كلى، اين فرقه ها - حتى اگر به قول بعضى به وسيله همان استعمارگران به وجود نيامده باشند - آلت دست استعمارگران قرار گرفتند.

به نظر شما زمينه ها، عوامل و مراحل شكل گيرى جريان بهائيت در ايران چه بود؟

بسيارى را باور بر اين است كه علت ظهور بهائيت فقر و مشكلات اقتصادى بعد از ورشكستگى در جنگهاى ايران و روس بود. اما عقيده بنده بر اين است كه بيشتر علل سياسى و فرهنگى عامل پيدايش بابيت و بهائيت بوده است. شكست در جنگهاى ايران و روس، شكاف عميقى بين دولت و ملت به واسطه جدا شدن روحانيت از دولت فتحعلى شاه ايجاد نمود. اين جدائى تا آخر دوره قاجار دوام داشت و نهضت تنباكو و بعد از آن، انقلاب مشروطه را رقم زد. با جدا شدن روحانيت و ملت از دولت، دربار تحت سيطره روسها و رقيب ديرين آنان، انگليسها، درآمد. اما ملت اقتدار خويش را حفظ نمود و با كشتن »گريبايدف« نشان داد كه ترس و واهمه اى از روسها ندارد. از همينجا بود كه روسها به فكر شكستن اقتدار ملت افتادند