تحقیق درباره پيامبر و مديريت

مطالب دیگر:
شبیه سازی و کد نویسی چرخه رانکین با بازگرمایش Rankine Cycle with Reheat در نرم افزار EES الزامات کیفر خواستپاورپوینت مقدمه ای بر بیابان زداییپاور پوینت بررسی پیشینه و مطالعات فن شناسی تشعیرپاورپوينت گلهای آپارتمانی- Geraniaceaeپاورپوينت گلهای آپارتمانی- Orchidaceaeپاورپوینت با موضوع ترانسفیوژن(انتقال)خونپاورپوینت با موضوع گچ ساختمانیپاورپوینت با موضوع آمار توصیفیپاور پوینت با موضوع نگهداری و تعميرات مجازی پاورپوینت با موضوع تهویه مکانیکیتحقیق با موضوع آسيب ديدگي هاي متداول در ورزش پاورپوینت با موضوع تحلیل پوششی داده ها پاورپوینت با موضوع پرستاری از سالمندان و انواع خدماتپاورپوینت با موضوع فوریتهای عضلانی اسکلتی پاورپوینت با موضوع استخراج مقاله پژوهشي از پايان‌نامه پاورپوینت با موضوع End note اقدام پژوهی با عنوان چگونه توانستم مشکل بی انضباطی و عدم قانون پذیری یکی از دانش آموزانم را در مدرسه بهبود بخشم؟اقدام پژوهی با عنوان چگونه توانستم فرآیند یاددهی یادگیری را در کلاسهای چند پایه مدرسه بهبود بخشم؟اقدام پژوهی با عنوان چگونه توانستیم خود مراقبتی رادر بین دانش آموزان دبیرستان راه دانش افزایش دهیم ؟مقاله با عنوان : زلزله چیست؟ آیا پیش بینی زلزله ممکن است؟تحقیق در مورد حافظ شیرازیفایل لایه باز (PSD) پوستر راهیان نور / برای دانشجویان گرافیک و همکاران گرافیستمقاله با عنوان اهمیت کتاب و کتابخوانیتحقیق با عنوان زندگینامه شهید آیت الله سید حسن مدرس (ره)
تحقیق درباره پيامبر و مديريت|1792224|bku|تحقیق درباره پیامبر و مدیریت,پیامبر و مدیریت, مدیریت
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق درباره پيامبر و مديريت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 37 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

زندگى رسول گرامى اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) سرشار از نكاتى است كه اگر با نگاهى نو به آن توجه شود، بسيارى از خط مشى‏ها و سياست‏هاى اصولى در حوزه‏هاى مختلف علمى، معرفتى، اجتماعى، سياسى، دفاعى و... شناسايى خواهد شد. بررسى دقيق و همه جانبه ابعاد مختلف زندگى اين بزرگان، مخصوصا با شيوه‏هاى جديد و بابهره‏گيرى از آخرين دستاوردهاى علمى، از ضرورت‏هاى جوامع اسلامى است.

يكى از حساس‏ترين و سرنوشت‏سازترين حوادث صدر اسلام، غزوه احزاب است. مورخان، اين غزوه را بيشتر از آن جهت‏با اهميت مى‏دانند كه آخرين صحنه تهاجم دشمن به نيروهاى اسلام و نقطه اوج اقدامات دفاعى مسلمين بود. اما آن‏چه كمتر در منابع تاريخى مورد توجه قرار گرفته، مديريت اين حادثه سرنوشت‏ساز و مهم است.

مديريت پيامبر اكرم(ص) در جريان اين غزوه ابعاد مختلفى دارد. در مقاله حاضر كوشش شده‏است، در حد امكان يكى از اقدامات مديريتى پيامبراكرم(ص) در جريان يكى از تدابير آن حضرت يعنى «حفرخندق‏» مورد بحث و بررسى قرار گيرد. البته مقاله حاضر به مديريتى كه رسول الله(ص) در جريان حفر خندق اعمال فرمودند محدود نمى‏شود، بلكه موضوع اداره و بهره‏گيرى كامل از اين اقدام دفاعى هم مورد بحث قرار مى‏گيرد.

طرح مسئله

مسلمين پس از اطلاع از آغاز تهاجم قريش، حداكثر هشت روز فرصت داشتند تا نسبت‏به انجام هرگونه اقدام تدافعى تصميم‏گيرى كنند.

تصميم پيامبر(ص) به حفر خندق يكى از بهترين نمونه‏هاى تصميم‏گيرى شجاعانه است. خندقى به طول حداقل پنج كيلومتر با عرض تقريبى هفت تا ده متر و عمق حداقل سه‏متر، مستلزم حجم عظيمى از خاكبردارى است، در حالى كه تمام نيرويى كه در اختيار پيامبر(ص)بود به سه هزار نفر نمى‏رسيد. حال اين سؤال مطرح است كه چه مديريتى اعمال شد كه توانست‏با وجود همه محدوديت‏ها اين اقدام كم نظير را انجام دهد و به نتيجه مطلوب برساند؟