تحقیق درباره آ شنايي با پول الكترونيك

مطالب دیگر:
🔑تحقیق درباره فوايد و مضرات چت 🔑تحقیق درباره غیبت🔑تحقیق درباره بار و ماده 🔑تحقیق درباره فقر🔑تحقیق درباره فقر مساوي با فحشا🔑تحقیق درباره فلسفه هاي معاصر تربيت اخلاقي🔑تحقیق درباره فرهنگ ، خودآگاهی و اینترنت🔑تحقیق درباره فرقة وهابیت چگونه به وجود آمد وعقایدش چیست؟🔑تحقیق درباره فرصتهاي شغلي در نانو تکنولوژي 🔑تحقیق درباره غسل🔑تحقیق درباره فطرى بودن پوشش 🔑تحقیق درباره مساله قضا و قدر🔑تحقیق درباره مشخصات امام حسين 🔑تحقیق درباره قيام امام خميني، پرتويي از قيام امام حسين عليه السلام🔑تحقیق درباره قانون جاذبه و دافعه علي 🔑تحقیق درباره کاربرد🔑تحقیق درباره Verbascum Dumulosum🔑تحقیق درباره قدرت جذر و مد🔑تحقیق درباره قرآن معجزة جاويد پيامبر (ص🔑تحقیق درباره قرآن و رويداد غدير🔑تحقیق درباره قسم هاي قرآني🔑تحقیق درباره طیف🔑تحقیق درباره طلا و اثرات آن بر سلامتي🔑تحقیق درباره تكنولوژي بتن🔑تحقیق درباره مناطق ديدني استان فارس شهر شيراز
تحقیق درباره آ شنايي با پول الكترونيك|1792229|bku|تحقیق درباره آ شنایی با پول الکترونیک,پول الکترونیک,آ شنایی با پول الکترونیک
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق درباره آ شنايي با پول الكترونيك آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 31 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

پول در زندگي بشر از چنان اهميتي برخوردار است كه برخي آن را يكي از اختراعات بشرياد كرده اند و حتي معتقدند تمدن بشري با اختراع پول همزمان بوده است.

اقتصاد دانان تاريخ اقتصادي را با توجه به اهميت نقش پول به سه دوره تقسيم مي نمايند:

دوره اقتصاد پاياپاي , دوره اقتصاد پولي و دوره اقتصاد اعتباري (كهزادي و گچلو, 1380 ). بر اين اساس و با توجه به پيشرفت روز افزون فن آوري اطلاعات و ارتباطات (ICT ) و گسترش استفاده از پول الكترونيكي از اواسط دهه 1990 شايد بتوان دوره كنوني را دوره اقتصاد اينترنتي ناميد . پول الكترونيك , ارزش پولي واحدهاي ذخيره شده بر روي ابزار الكترونيكي است كه توسط دولت يا مؤسسات خصوصي منتشر مي شود.

گسترش فرايند استفاده از پول الكترونيك پيامدهاي تجاري, اقتصادي, سياسي و اجتماعي چشمگيري به همراه دارد كه در ادامه به برخي پيامدهاي اقتصادي مرتبط با تجارت الكترونيك پرداخته خواهد شد.

ويژگيهاي پول ا لكترونيك

اگر چه در فرايند توسعه پول الكترونيكي, انواع بسيار متفاوتي از فرآورده هاي پول الكترونيكي با ويژگيهاي مختلف عرضه شده اند, اما در طراحي همه آ؛نها سعي شده است تا حداقل, همه ويژگيهاي پول بانك مركزي لحاظ گردد. به طور كلي فرآورده هاي پول الكترونيكي را از نظر فني مي توان به دو دسته تقسيم كرد: پول الكترونيكي مبتني بر كارت هاي هوشمند و پول الكترونيكي مبتني بر نرم افزارهاي رايانه اي (پول مبتني بر شبكه). فرآورده هاي پول الكترونيكي مبتني بر كارت هاي هوشمند قابليت شارژمجدد دارند و در همه جا به عنوان ابزار پرداخت, قابل استفاده مي باشند. علاوه بر اين, پرداخت از طريق آنها, نيازي به كسب اجازه از يك مرجع ندارد. دو ويژگي نخست, اين نوع پول ها را از كارت هاي تك منظوره عادي كه به طور موردي يا براي خريد يك سري كالا و خدمات خاص صادر شده اند متمايز مي كند و ويژگي سوم, آنها را از كارت هاي بدهي متمايز مي نمايد. به طور كلي مي توان گفت كه فرآورده هاي اين نوع پول, براي تسهيل پرداخت هاي با ارزش كم در معاملات خرد رو در رو طراحي شده اند.